Crypto
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crypto

Birbirinden ilginç şifreleri çözmeye ne dersiniz?

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tyryo Limanı

4 posters
YazarMesaj
Darian
Crypto Elit Takımı:1Numara
Darian

Kişi sayfası
Para: 100 $
Varsa Özel Yetenek: Empat

Tyryo Limanı Empty
MesajKonu: Tyryo Limanı   Tyryo Limanı Icon_minitimeSalı Ağus. 25, 2009 5:38 pm

Darian Catherine'in arabasıyla gelmişti limana . Guardian'ı çok güzel olmasına güzeldi ama Darian cimriydi ve Catherine'le bedavaya gelmek varken benzin harcamak istemedi . Catherine'e yalvarır onu tepeye bırakmasını isterdi . Oradan ev daha yakındı . Darian duraksadı . "2 kmlik benzin harcamamak için attığım taklalara bak ." diye düşündü . Arabadan inmeyip hırkasını igiydi önce . Gece hava soğuk oluyordu sahilde . Yavaşça arabadan çıktı . Etrafına bakındı . Mehtap denize yansımıştı . "Harikulade değil mi?" diye mırıldandı Catherine'e . Kıyıya doğru gitti . Kollarını göğsünde kavuşturup suya doğru eğildi . Sonra sandık aklına geldi . Kami'ye dönüp "Nerede?" dedi .
Catherine Cantrell
Crypto Elit Takımı:2Numara
Crypto Elit Takımı:2Numara
Catherine Cantrell

Kişi sayfası
Varsa Özel Yetenek: -

Tyryo Limanı Empty
MesajKonu: Geri: Tyryo Limanı   Tyryo Limanı Icon_minitimeSalı Ağus. 25, 2009 5:51 pm

Arabadan yavaşça indi ve milletin inadına onu 3 kişilik park yerine yatay biçimde park etti. Laf etmeye kalkışanları ölümcül bakışlarıyla susturuyordu. kıyıya doğru ilerledi ve esen rüzgarın tenini yalamasına izin verdi. Hava soğuktu. İşte güzel haber! o kadar sıcaktan sonra kar yağmasını bekleyemezdi doğrusu. Yazları onun için tam bir cehennemdi. Sıcağı hiç sevmezdi ve ona katlanamazdı. Soğuk tam ona göreydi. Etrafıma göz gezdirip sandığı aradı. Görünürde yoktu. Kami'ye döndü ve bir şeyler söylemesini beklemeye başladı. tembelliği tek başına iş yapamayacak kadar üzerindeydi..
William Wellington
Crypto Başkanı
Crypto Başkanı
William Wellington

Kişi sayfası
Para: 10000000 $
Varsa Özel Yetenek: Psişik

Tyryo Limanı Empty
MesajKonu: Geri: Tyryo Limanı   Tyryo Limanı Icon_minitimeSalı Ağus. 25, 2009 7:28 pm

Kami simsiyah Lamborghini'sini geniş, betonlu ve üzerinde bir çok konteynır olan limanın üstüne parkedip tembel bir tonla arabasından indi.Bağlamaya üşendiği kravatı arabasının arka koltuğunda duruyordu.Gömleği pantolonunun kenarlarından sarkıyor, ceketinin tüm düğmeleri açıktı.Elleri cebinde kızların yanına geldi.Crypto'nun başkanı bu adam derseniz sizinle kesinlikle dalga geçerlerdi.Ama yinede Crypto'nun başkanı bu adamdı!
Denize bakıp derin bir nefes aldı.Eliyle saçlarını dağıttı.Yüzü denize dönük
"Beni arayan adam birazdan burada olur.Sabırla onu bekleyelim." dedi.Saatine baktı.
-21:59-
"22:00 da burada olacağını söyledi." dedi kızlara dönüp.Zaten söylediği gibi de oldu.Adam dakikasında gelmişti.Elinde bir zarf vardı.
"İyi akşamlar.Siz Bay Kami olmalısınız, değil mi?" diye sordu adam.Kami çeketinin iç cebinden Elit Takımı kartını çıkartıp adam gösterdi.
"Evet, o benim!" dedi havalı bir ses tonuyla.Adam biraz büzüldü.
"Efendim, bu zarfın içinde her türlü bilgi var.Flash disk ve kağıt olarak 2 ayrı şekilde, tüm bilgiler burada bulunmaktadır." dedi.Kami zarfı açtı.Kağıtlara gözucuyla bakıp çevrilmiş metni buldu.
Kağıdı biraz inceleyip gülümsedi.Adama soğuk bir bakış atıp
"Gidebilirsin.Metni çözünce gerekeni yapacağız." dedi.Adam korkudan yutkunup hızlı adımlarla limanı terk etti.Etrafta Catherine, Kami ve Darian'dan başka kimse yoktu.Kami elindeki kağıdı Catherine'ye uzattı.
Kağıtta
"RMŞRÖ:53°**^
NPUŞSÖ:30°**^" yazıyordu.Kami şeytani gülümsemesiyle
"Bence bu bir koordinat.Yazı stili bunu çok belli ediyor." dedi.
https://crypto.yetkin-forum.com
Sakura

Sakura

Kişi sayfası
Para: 1000 $
Varsa Özel Yetenek: Başkalarının yeteneklerini emme

Tyryo Limanı Empty
MesajKonu: Geri: Tyryo Limanı   Tyryo Limanı Icon_minitimePerş. Ağus. 27, 2009 2:30 pm

Sakura çok yorgundu.Ancak at arabasıyla yolculuk yapmayı seviyordu.Buna çok alışmıştı.Ayrı bir havası vardı.Yurtdışından geri dönmüştü.Her zamanki gibi çok güzeldi.Kahverengi saçları mis gibi kokuyor ve dalgalanıyordu.Üstünde yerlere kadar sürünen beyaz bir elbisesi vardı.Hiçbir şeyi umursamıyor gibiydi.Sanki birini arıyordu.Sanki bir an önce bir kişiyi görmeye çalışıyor gibiydi.Yeşil gözleri her zamanki gibi donuk ve hüzünlüydü.Bembeyaz tenine hafif bir güneş ışığı çarpıyordu.Araba limana varmıştı.Onu görüyordu.Adam kapıyı açtı ve Sakura hafif bir hamleyle kapıdan dışarı çıktı.Elbisesinin uçları hafifçe havalanmış ve Sakura yere basmıştı.Yüzünde soluk bir gülümsemeyle Kami'ye bakıyordu.Kısık bir sesle:
-Tadaima(Ben geldim-Eve geldim),dedim
William Wellington
Crypto Başkanı
Crypto Başkanı
William Wellington

Kişi sayfası

Tyryo Limanı Empty
MesajKonu: Geri: Tyryo Limanı   Tyryo Limanı Icon_minitimePerş. Ağus. 27, 2009 2:39 pm

Kami burnu havada egoist bir tavırla kağıda bakıp gülümsüyordu.O sırada bir araba sesi duydu.Sadece gözlerini arabaya çevirip kimin bu saatte limana geldiğini meraklı bakışlarla izlemeye başladı.
Arabadan kısa kahverengi saçları, yeşil gözleri ve bembeyaz teniyle Sakura indi.Sakura'nın o bakışları olmasa Kami, Sakura'yı çok zor tanırdı.
Kafasınıda Sakura'ya doğru çevirip onu iyice süzdü.Ne hızlı ne de yavaş bir şekilde Sakura'nın yanına gitti.Hiçbir şey söylemeden Sakura'ya sarıldı.Sarılmayı kesip gözlerini Sakura'nın gözlerine dikti.
"Kocaman olmuşsun Sakura.Umarım eğitimin iyi geçmiştir." dedi.
Sakura

Sakura

Kişi sayfası

Tyryo Limanı Empty
MesajKonu: Geri: Tyryo Limanı   Tyryo Limanı Icon_minitimePerş. Ağus. 27, 2009 2:43 pm

Sakura gülümseyerek:
-Eğitimim iyi gitti.Hmm...Sen hala aynısın.Psikopat bakışlar,boy,kilo...Hiç değişmiyorsun Ka-Chan,dedi gülerek.Hafifçe başını yana çevirerek zarifça başını eğdi.Kısık ve nazik bir sesle:
-Tanıştığımıza memnun oldum.Ben Sakura,dedi.Bir yandan onların yeteneklerini inceledi.Duyulamayacak kısık bir sesle Kami'ye:
-Onların yeteneklerini alabilirmiyim?Senin için önemli kişilermi? dedi.
William Wellington
Crypto Başkanı
Crypto Başkanı
William Wellington

Kişi sayfası

Tyryo Limanı Empty
MesajKonu: Geri: Tyryo Limanı   Tyryo Limanı Icon_minitimePerş. Ağus. 27, 2009 6:56 pm

"Onlar benim için çok önemliler.Elit takımından 1 ve 2 numara onlar.1 numarayı 12-13 yaşlarındayken yanıma almıştır.5-6 senedir benimle.2 numara ise en iyi kriptografi uzmanlarımızdan biri." dedi fısıldayarak.Sadece Sakura'nın duyabileceği bir sesle.
Kafasını çevirip kızlara baktı.
"Kızlar, Sakura-chan yol yorgunu olmalı.Biz Crypto'ya gidelim.Siz şifreyi çözünce gelirsiniz." dedi.
"Sakura, benim arabamla gidelim mi?" diye sordu.
Sakura

Sakura

Kişi sayfası

Tyryo Limanı Empty
MesajKonu: Geri: Tyryo Limanı   Tyryo Limanı Icon_minitimePerş. Ağus. 27, 2009 8:24 pm

Sakura dikkatle Kami'yi dinliyordu.Kami lafını bitirince nazikçe elini ona uzatarak:
-Elbette,dedi gülümseyerek.Kami'yi çok özlemişti.Ve biraz yetenek açı gibiydi.Uzun zamandır yeni yetenekleri ememiyordu.Ancak Sakura'nın sahip olduğu çok güçlü bir yetenek vardı.
Darian
Darian

Kişi sayfası
Varsa Özel Yetenek: Empat

Tyryo Limanı Empty
MesajKonu: Geri: Tyryo Limanı   Tyryo Limanı Icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 9:04 am

Darian Kami'nin arkasından bakakaldı . "Balık?" dedi safça . Durdu . Birden saçlarının savrulmasına bile fırsat vermeden kafasını Catherine'e çevirdi . Kağıdı elinden kaptı . "Evet bu bir koordinat" dedi . "RMŞRÖ:53°**^ .. NPUŞSÖ:30°**^" "Harfler şifreli işte .. " diye mırıldandı . Kimsenin duyup duymamasını umursamıyordu sadece sesli düşünüyordu . Alfabe'de şifreli harflerden önce ve sonra gelen harfleri denedi . Anlamsız anlamsız şeyler çıkıyordu . Alt alta getirip inceledi :
RMŞRÖ:53°**^
NPUŞSÖ:30°**^

"Klavye !" dedi . Hemen cep bilgisayarını çıkardı . Şifreli harflerin bir solundaki harfleri denedi .

ENLEM
BOYLAM

"Evvet .." dedi . "Koordinatı direk vermezler .. Koordinatın denklemi enlem ve boylamın denklemınde saklı .. " dedi kafasını kaşıyarak . "Evet aynı denklem .."

ENLEM:42°00'
BOYLAM:29°00'

"Laust .. " diye mırıldandı . Ne olabilirdi ki ? Belki bir hazine ..
"Herneyse .. " kağıdı katlayıp cebine koydu . "Kami ! Çözdüm .. Ben de gelebilir miyim ? "
William Wellington
Crypto Başkanı
Crypto Başkanı
William Wellington

Kişi sayfası

Tyryo Limanı Empty
MesajKonu: Geri: Tyryo Limanı   Tyryo Limanı Icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 11:11 am

"Bir haftadan önce çözebileceğini düşünmüyordum, Darian-cım." dedi Kami imalı bir şekilde.Sakura'nın elini tutup Darian'a baktı.
"Balığıda odama getirirsin.İki kişilik olsun.Birde kaliteli şarap..." dedi.
Sakura'nın elinden tutarak ona arabaya kadar eşlik etti.Kapısını açıp hafifçe eğildi.
"Buyrun, genç bayan." dedi.Sakura koltuğa oturunca Kami de sürücü koltuğuna oturdu.

Tyryo Limanı
1 sayfadaki 1 sayfası