Crypto
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crypto

Birbirinden ilginç şifreleri çözmeye ne dersiniz?

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kami'nin Odası

4 posters
YazarMesaj
William Wellington
Crypto Başkanı
Crypto Başkanı
William Wellington

Kişi sayfası
Para: 10000000 $
Varsa Özel Yetenek: Psişik

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 3:10 am

Kami rahat koltuğuna iyice yayılarak esnedi.Uzun zamandır Elit Takımı'nı meşgul edebilecek bir düzeydi, herhangi bir şifreyle karşılaşılmamıştı.Koltuğunu çevirip, tamamıyla cam olan duvarından dışarıyı izlemeye başladı.Şehrin ışıkları büyük bir renk cümbüşü oluşturuyordu.Limandaki gemiler karıncalar gibi görünüyordu.Şehrin yolları minik yılanlar gibi dolanıp duruyordu.
Birden faks makinasının o "mucizevi" sesini duydu.Hızlıca ayağa kalkıp makinanın yanına gitti.Çıkan kağıdı aldı.Okuduktan sonra yüzünde şeytani bir gülümseme oluşmuştu.
Masasının üstündeki özel sinyal cihazını çalıştırdı.1 ve 2 yazan tuşlara bastı.Bu sayede cihaz 1 ve 2 numaralı Elit Takımı üyelerinin telefonuna bir sesli mesaj yollayacaktı.Acilen Crypto'ya gelmeleri hakkında bir mesaj.
https://crypto.yetkin-forum.com
Catherine Cantrell
Crypto Elit Takımı:2Numara
Catherine Cantrell

Kişi sayfası
Para: 100 $
Varsa Özel Yetenek: -

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 3:23 am

Küvetindeki sıcak suda keyif çeken Catherine telefonuna gelen sesli mesajla irkildi. Telefonuna uzandı ve mesaja baktı. Binbir lanet savurarak küvetten çıktı ve vücuduna havlu sardı. Hızla odasına geçti ve her zamankinin aksine bir elbise giydi. Tabii ki bu da mini tarzdı.. Saçlarındaki suyu havluyla aldı ve kurutma makinesini bulmaya üşenerek kurutmamaya karar verdi. Çantasını buldu ve eşyalarını içine tıktıktan sonra makyajını yaptı. Arabanın anahtarını da bulup hızla crypto'ya yola çıktı.

20 dakika sonra ana yoldan çıkmıştı. Sola döndü ve sık ağaçların arasından çok az görünen crypto'ya sürmeye devam etti. Oraya varınca onun arabasını tanıyan güvenlik geçmesine izin verdi. Kapıda durdu ve hep dikkat çeken yeşil gözlerini korneasını tarayan cihazın önüne getirdi. Korneası tanınınca içeriye girdi ve asansöre binerek 5. kata çıktı. "kami"'nin odasının önünde durdu ve kapıtı tıklattı iki kez. "bip(xD)" sesini duyunca kapı kendiliğinden sağa doğru kayarak açıldı. Tamamen açılmasını beklemeden Catherine sol adımını içeriye attı ve masanın önünde durdu. Bir açıklama bekliyordu..
Darian
Crypto Elit Takımı:1Numara
Darian

Kişi sayfası
Varsa Özel Yetenek: Empat

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 3:34 am

Darian evde oturmuş patlamış mısır yiyerek film izlerken telefonu titremeye başladı . Telefona bakıp mesajı okudu . Ağzındaki mısırları hızlıca çiğnemeye başlamıştı . Hızlıca saçını taradı , siyah dar pantolonunu ve askılı bluzunu giydi . Çantasını alıp kapıya doğru yöneldi . Uzun deri çizmelerini giyip evin bahçesindeki garaja doğru yürümeye başladı . Arabasına atlayıp Crypto Tepesi'ne doğru yol almaya başladı . Geldiğinde araba kontrolü , göz taraması gibi kontrolleri aştıktan sonra asansöre binip 5. kata çıktı . Acelesi geçmişti . Yavaş adımlarla ve tok topuk sesleriyle Kami'nin odasına doğru ilerlemeye başladı . Kapıyı tıklattı ve "Biip!" sesiyle birlikte kapı açıldı ve Darian beyaz saçlarını savurarak içeri girdi . "Şu kapının sesini değiştirmelisin .." dedi Kami'ye .
William Wellington
Crypto Başkanı
Crypto Başkanı
William Wellington

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 3:51 am

Kami Catherine'nin açıklama bekleyen suratına gülümseyerek baktı.
"Otur, biricik 2 Numara.1 Numara da gelince her şeyi anlatırım." dedi o neredeyse hiç değişmeyen otoriter ses tonuyla.
Zaten konuşmasını bitirir bitirmez kapı tekrar çalmıştı.Masasının üstündeki düğmeye basarak kapıyı açtı.Kapı her zamanki "bip" sesiyle açıldı.İçeriye Darian girdi.Girer girmezde "Şu kapının sesini değiştirmelisin .." dedi.
"Bu sesin komik hatıraları var.Asla değiştirmem." dedi Kami hızlı ve üstünkörü bir şekilde.
1 Numara'ya, 2 Numara'nın karşısındaki boş koltuğu göstererek,
"Otur.Anlatacak şeylerim var." dedi.Biraz önce masasına bıraktığı kağıdı aramaya başladı.Masası dağınık sayılabilecek bir halde olduğunda kağıdı bulması biraz vakit aldı.
Kızların ona sinirleneceğini düşünerek gülümsedi.
"Ne yaparsınız?Yaşlılık işte!" deyip kağıdı kızların ellerine tutuşturdu.
"Limanda dalan güvenlik dalgıçları suyun dibinde bir sandık bulmuş.Sandık çok eskiymiş.Sandığın içinden çıkanları arkeologlar çözemeyince, şifreli bir yazı olduğunu düşünmüşler.Limana gidip ne yazdığını çözmeliyiz.Büyük ihtimal kolay bir şifre ama limana bizim dışımızda kimse gidemez." dedi Kami.
Catherine Cantrell
Catherine Cantrell

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 3:57 am

Ah.. Böyle basit işlere de mi biz gitmeye başladık artık?? dedi bıkmış bir tonla.. Böyle işler cidden sıkıcıydı. Kafa yormak istiyordu bu sıralar. Bir kaç olayı çözmüştü ama onlar bile yeterli değildi. Şöyle sıkı bir şeyler arıyordu.. Derin bir nefes aldı ve kağıda baktı. Bir kaç resim koymuşlardı. Gözlerini kıstı ve resimlere dikkatle baktı. Bulanıktı resim.
Daha doğru düzgün resim bile çekemiyorlar! diye yakındıktan sonra kapıdı masanın üstüne attı ve ayağa kalktı. Oturmaktan sıkılmıştı. Bir hareket arıyordu.. Ama nerede??
Darian
Darian

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 4:10 am

"Bu kadar sinirlenmene gerek yok Catherine .." dedi Darian gözlerini devirerek . Catherine'deki koyu sarı bıkkınlığı görebiliyordu . Bacak bacak üstüne atıp sigarasını yaktı .Derince bir nefes çekip verdikten sonra nikotinin verdiği rahatlamayı bütün bedeninde hissetti . Daha 18'inde olmasına rağmen siara içiyordu ve o bunu rahatsız etmiyordu . Kami'ye dönüp sırf nezaketten "Sakıncası yok değil mi?" diye sordu . Ardından cevabı beklemeden bir nefes daha çekti . Uzanıp Catherine'in masaya fırlattığı resme baktı . "Çok haklısın , sanki fotoğraf makinesini ellerine ilk defa almışlar .." dedi . Catherine'ne bakıp bıkkınlığının sarılığını süzdü . Catherine'in bıkkınlığı artırdı biraz. Belki sadistliğinden ama karşısındakinin acı , hüzün gibi duygularını şiddetlendirmeyi seviyordu .Koyu sarı bıkkınlık biraz daha koyulaşınca tekrar önüne döndü . Tek kaşını kaldırıp Kami'ye bir bakış attı . "Şimdi mi gidiyoruz yani?"
William Wellington
Crypto Başkanı
Crypto Başkanı
William Wellington

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 4:25 pm

Kami ayağa kalkıp Darian'ın arkasına geçti.Duygusuz gözlerini Catherine'ye dikti.
"Ah Sevgili Darian..."deyip Darian'nın ensesine bir tokat geçirdi."...bu yaşta sigara mı içiyorsun?" dedi, yere düşen sigarayı ayağıyla söndürürken.
"Bu görevle ilgilenmemizin 3 sebebi var.1, sandıktaki yazıtlardan anladığım kadarıyla bu bir eski mısır sandığı ve eski mısır ilgimi çeker.2, boşta adamımız yok, son boştaki adamımızı yatıma yeni motor almaya yolladım.3, canım sıkılıyor." dedi gülümseyerek.Gülümsemesi hep şeytani bir hal alıyordu.
Darian
Darian

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 6:13 pm

Darian yere düşen sigarasına baktı . Yüzünü Kami'ye dönüp ensesini tuttu . "Çok hafif vurdun .." dedi kinayeli bir sesle . "Yaşımda sorun yok . 18 yaşındayım unuttun mu? " dedi ifadesizce . Ardından sigara kutusunu çıkarıp bir sigara daha aldı . Kibriti kutunun yanındaki kahverengi yüzeye sürtmesiyle aniden çıkan parlak aleve baktı . Sigaradan derin bir nefes çekti gene . Ağız dolusu dumanın burun deliklerinden fışkırmasıyla birlikte Kami'nin görev için nedenlerini dinlemeye koyuldu . Nedenlerin hepsi Kami'yle alakalıydı . "Tanrım çok egoistsin !" dedi tepkiyle . "Senin yatının motoru için mi ben filmimi yarım bıraktım ?" dedi tek kaşını kaldırarak . Bilmiş bir cevap vermesini istemiyordu . Bu yüzden Kami'ye morcivert renkte hafif bir suçluluk duygusu yönlendirdi . Siyah kayıtsızlığın yavaş yavaş morciverte dönüşmesini izledi . Sigarasından derin bir nefes daha çekti . Catherine'in koyu sarı bıkkınlığının ve Kami'nin morcivert hafif suçluluk duygusunun karışımını keyifle hissetti . Sigarasını sıkıca kavradı . Ağzına bir yumruk yerse gene düşürmek istemiyordu.
Catherine Cantrell
Catherine Cantrell

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 6:38 pm

Tanrım..Cidden seni yakandan tutup o denize atmak istiyorum! dedi hafifi sinirli bir tonla.Bugün agresifti sanki.. Evet evet agresifti. Çantasını alıp telefonunu çıkarttı. B,r kaç kişiye mesaj çektikten sonra telefonunu kapattı ve çantasına attı. Derin bir nefes alıp Darian'a baktı. Sigara içmesi onu rahatsız etmiyordu ama kendi hayatını kendisinin yakması.. Biraz kötüydü doğrusu. Yine de bunu umursamadı. Bugün çok da umursamazdı sanki..
William Wellington
Crypto Başkanı
Crypto Başkanı
William Wellington

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 7:30 pm

Kami hafif bir suçluluk duygusu hissetmeye başlamıştı.
"Sevgili 1 Numara, sana gerektiğinden fazla para vermenin ne kadar yanlış olduğunu görüyorum.İçimi bir suçluluk duygusu kapladı." dedi.Yine o şeytani gülümsemesi yüzüne yerleşti.
"Kızlar, eğer işiniz yoksa limana gidelim.Hem bu göreve o kadar düşmanca yaklaşmayın.Biraz deniz havası çok iyi olacaktır.Buna eminim." dedi.Darian'ın ağzındaki sigarayı sertçe çekip kırdı.
Darian
Darian

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 8:27 pm

"Sigaralarımı böyle ziyan etmeye devam edersen fazla para vermek zorunda kalacaksın .." diyerek somurttu Darian . "Peki , gidelim artık .." dedi . Duraksadı . "Ama .. Bir şartım var .. Sahilde balık yemek istiyorum .. " dedi gözleri parlayarak . 18 yaşındayken olgun gibi davranmak hoşuna gitmiyordu zaten . "Ha , Kami ? Ulu tanrı ? " dedi Kami'ye dönüp . İsteğinin kabul edilmesi için de Kami'ye biraz sevecenlik ve hoşgörü aşıladı . "Belki başbaşa .." dedi şeytani bir gülümsemeyle . Yerinden kalktı . Yerdeki sigaraya bakmaya bile teşebbüs etmeden kapıya yöneldi . "Hadi o zaman .. Gidelim . "
Catherine Cantrell
Catherine Cantrell

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimePtsi Ağus. 24, 2009 8:31 pm

**Kami'nin Odası Ayxee9** gibi bir ifadeden sonra bu sinirli halinden sıkılan Catherine çocuksu bir hal almaya karar verdi.
**Kami'nin Odası 28atg03** gibi bir ifade takınarak çantasını kaptığı gibi kapıdan dışarıya çıktı.
Sakura

Sakura

Kişi sayfası
Para: 1000 $
Varsa Özel Yetenek: Başkalarının yeteneklerini emme

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 11:27 am

Sakura zarif bir hareketle arabadan inmiş ve Kami'yi beklemişti.Kami birazdan arabadan çıkarak yanına gelmişti.İlk kattan geçiyorlardı.Tarama yapılıyordu.Gerçi Sakura bundan biraz rahatsız olsa da hiç sesini çıkarmadan taramanın bitmesini bekledi.Asansöre binerek 5.Kata çıktılar.Burada Sakura'nında odası vardı ancak o oda onun için dar bir alandı.Sakura heryerde çalışabilirdi.Kami'nin elinden zarifçe tutarak onu Kami'nin odasına götürdü.İçeri girince hafifçe elini bırakarak köşede bulunan koltuğa uzandı.Sakuranın üstündeki elbise çok zarif duruyordu ve koltuğu kaplıyodu.Uzun ve beyazdı.Yeşil gözleriyle Kami'ye bakarak:
-Görüyorumda...Geleceğim haberini almamaışsın...Buna rağmen beni görünce pek şaşırmadın,dedi.
William Wellington
Crypto Başkanı
Crypto Başkanı
William Wellington

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 3:44 pm

"Şaşırmak?Duygularımı terk ettim Sakura..." dedi Kami.Darian'ın şarap getirmesinin saatler hatta günler alabileceğini biliyordu.Mini dolabından çıkardığı kaliteli şaraplarından(kırmızı şaraplarından) birini açıp, iki tane kadehi doldurdu.İki kadehide eline alıp, Sakura'nın yanına oturdu.Kadehlerden birini uzattı.
"Şarap içiyorsundur umarım?" dedi.İstesede duygu veremeyeceğini bilmesine rağmen, mutluymuş gibi gülümsedi.
Yeşil gözler, kahverengimsi saç, melekleri kıskandıran bembeyaz bir ten...
Hiçbiri umrunda değildi.Önemli olan o kızın gücü...
Sakura

Sakura

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 3:48 pm

"Şaşırmak?Duygularımı terk ettim Sakura..."
Bu sözden sonra Kami'nin doldurduğu şarap bardağını alarak elini ona uzattı ve Kami'nin yüzüne dokundu.Kısık bir sesle:
-Benden neden korkmuyorsun?Ya da insanlar neden bana korkuyla yaklaşıyor?Onların özel güçlerini aldığım gibi seninkinide alabilirim.Ya da seni öldürebilirim.Pek beni durduran ne?,dedi
Şaraptan bir yudum alarak Kami'ye baktı.Onun yeteneğini almama sebebini kendi biliyordu.
William Wellington
Crypto Başkanı
Crypto Başkanı
William Wellington

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 3:57 pm

Kami belli belirsiz bir şekilde güldü.Kami Sakura'nın çenesini tutup suratını kendi suratına yaklaştırdı.
"Sevgili Sakura...Benim yaşadıklarımı yaşasan, korkmamayı sende öğrenirdin.Ben tek kişiden korkarım." dedi, kulağına yaklaşıp fısıldandı
"Kendimden..."
İçinden "Bir de Darian'ın sakarlığı var ama..." diye geçirdi.Biraz geri çekilip, o, hiçbir duygu yerleşmeyen, duygusuz gözleriyle Sakura'nın yeşil gözlerine baktı.Çok derin bakışları vardır Kami'nin.Bu derin bakışlarla Sakura'nın ruhunu okuyor gibiydi.
Sakura

Sakura

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 4:05 pm

Sakura'nın yüzünde belli belirsiz bir gülümseme oluştu.Hafifçe kendini geri çekerek Kami'ye baktı.Kısık bir sesle:
-Hmm...Sen sadece kendinden korkuyorsun.Ve ben senden korkmuyorum.Buna binlerce kez şahit oldun.Ve yurtdışından dönme sebebimde sensin.Ben bu kadar güçlüyken ve özel gücüm sadece tek iken neden senin tarafındayım?Halbuki sana karşı bir ögüt kurmama bile gerek kalmazdı.Yurtdışındayken zorlanarak bir kişiyi öldürerek onun gücünü aldım,dedi ve hafifçe gülümseyerek:
-Şimdi yeni gücümü göreceksin,dedi ve kapıdan bir adam girdi.Sakura ellerini sanki bir kukla oynatıyormuş gibi oynatıyordu.Adam Sakura'nın hareketlerine göre hareket ediyordu.Sakura elleriyle oynamayı bıraktı ve adama parmağıyla kapıyı işaret etti.Adam tekrar geri gitmişti.Sakura hafifçe Kami'ye bakarak:
-Ben bu kadar güçlü olmayı istemiyorum.Bu beni yanlız bırakıyor.Çoğu kişi benden korkuyor,dedi ve yüzü biraz daha üzgün görünmeye başladı.Yemyeşil gözleri hüzünle bakıyordu.
William Wellington
Crypto Başkanı
Crypto Başkanı
William Wellington

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 6:40 pm

Kami bir şeyler söylemeye başlayacağı sırada bir "Bip" sesi duyuldu.Ses telefonundan gelmişti.Ağzını kapatıp telefonunu eline aldı.Umursamaz tavrını takınarak gelen mesajı okumaya başladı.
"Kimden:Darian
Mesaj:Kızı aldın kaçtın dimi ! Koordinatları çözdüm ya .. Laust ! Laust diyorum ! Bi yerlere gitmemiz gerekmiyor mu aptal !? Ya önemli bir şeyse ? Hani bu görev ilgini çektiği için bizi yollamıştın Bay Egoist ? Ya Eiyou Örgütü'ne falan aitse ?! Ayrıca balık-"
Kami mesajın geri kalanını okuma gereği görmedi.Gözlerini Sakura'ya dikti.
"Sakura...Darian'ı da alıp Laust'a git.Biliyorum yol yorgunusun.Ama sen olmazsan o kız kendini öldürtmenin yolunu bulur." dedi.Masasının başına geçip bilgisayarını açtı.
"Ve ne olursa olsun, Crypto'ya dönme.Eğer kırmızı alarm mesajını alırsan, Darian'ı da alıp ülkeyi kısa süreliğine tekrar terk et.Daha sonra sana haber veririm.Benden haber gelmeden sakın ülkeye dönme." dedi.Bilgisayarının klavyesini büyük bir ustalıkla kullanıp olası misafirlere karşı bir süpriz hazırlamaya başlamıştı.
Sakura

Sakura

Kişi sayfası

Kami'nin Odası Empty
MesajKonu: Geri: Kami'nin Odası   Kami'nin Odası Icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 7:07 pm

"Ve ne olursa olsun, Crypto'ya dönme.Eğer kırmızı alarm mesajını alırsan, Darian'ı da alıp ülkeyi kısa süreliğine tekrar terk et.Daha sonra sana haber veririm.Benden haber gelmeden sakın ülkeye dönme."
Sakura hafifçe başını yerden kaldırarak kısık bir sesle:
-Darian gibi birinin bana ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.O kendi işini kendi görmeli!Eğer bunun üstesinden gelemiyorsa 1 numara olmamalı!,dedi ve hafifçe ayağa kalkarak ofisten dışarı çıkarak kendi odasına yöneldi.

Kami'nin Odası
1 sayfadaki 1 sayfası